Co sprawia, że alarm zawsze zadziała?
System antysabotażowy
Każda czujka w przypadku jej zasłonięcia, uszkodzenia, próby oderwania sygnalizuje centrali alarmowej, że nie może sprawnie pracować. Centrala alarmowa powiadamia nas o tym lub od razu uruchamia alarm ostrzegawczy - np. świetlny.
Funkcja antymaskowania
Kiedy alarm jest wyłączony (np. w ciągu dnia w pracy) czujka alarmowa po jej zasłonięciu również powiadamia nas, że została zasłonięta i nie będzie mogła poprawnie pracować kiedy alarm zostanie włączony.
Dodatkowe zasilanie
Każdy zanik energii elektrycznej, zwarcie lub próba odcięcia zasilania jest rejestrowane przez centralę alarmową, która informuje nas o tym.
Funkcja prewencji - wczesne ostrzeganie
Czujnik wykrywa intruza i uprzedza nas o zagrożeniu. Przy kamerach podejście intruza na bliską odległość wstępnie przestrzega go, że alarm może zadziałać, a nas informuje o tym.
Automatyczna diagnostyka sieci
Alarm wychwytuje jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu sieci LAN. Jeśli alarm jest połączony z monitoringiem to przy wykryciu nieprawidłowości automatycznie zwiększa się jakość nagrywanego obrazu z kamer.
Co dzieje się po uruchomieniu alarmu?
- następuje włączenie sygnalizatorów na obiekcie: dźwiękowych i świetlnych
- wysłanie powiadomienia: linią telefoniczną, przez sieć GSM, przez bezpośrednio podłączoną stację monitorującą
- alarm powiadamia: właściciela, odpowiednie służby oraz inne upoważnione osoby
- można ustawić szczególne powiadamianie bez uruchamiania systemu dźwiękowego -> właściciel dostaje powiadomienie i uruchamiają się np. tylko sygnalizatory świetlne